צבע טרי 2012

הרקדנים- דנה רוטנברג

Split of 4 dancers- דנה רוטנברג,אורן שקדי
צילום: אורית חן צדוק

לפני כשבוע הסתיים יריד צבע טרי. כתמיד היו בו עבודות רבות ומרגשות. אני מציגה את העבודות                 ה"זזות" של הכוריאוגרפית ואשת המחול דנה רוטנברג ושותפה אורן שקדי ששבו את לבי. מדובר בעבודות         וידאו, הממוסגרות כתמונות. המסגור של עבודת הוידאו יוצר סוג של הזרה, כאשר התמונות שהן באופן מסורתי נייחות, זזות פתאום.

עבודות הוידאו שבין המסגרות מציגות ברובן קטעי מחול, או העמדות של גופים בתנועה, בעלי צבעוניות מוקצנת. האוצרות של החדר מסייעת מאד להדגיש את האיכויות הפלסטיות של סרטי הוידאו הממוסגרים, על ידי הצבתם בסוג של התאמה צבעונית.

לפי הטקסט שהתלווה אל העבודות, מטרת המסגור והעמדת עבודות הוידאו בפורמט תערוכתי היא לחבר קהל גדול יותר אל עבודות המחול, כלומר להנגיש את הסיטואציה המחולית ליותר צופים. נראה שבאמצעות הצגתן ב"צבע טרי" על הכמות הגדולה של הקהל שנהר ליריד, הושגה המטרה במלואה.

מעלה ניתן לראות את העבודה Split of 4 Dancers, ומטה מצורפת העבודה Eye Catcher  שדווקא הוצבה בנפרד (באופן מאד הולם) לטעמי. Eye  Catcher המושג הידוע מתחום הפרסום המתייחס לאלמנט ויזואלי האמור לתפוס את תשומת ליבו של הצופה אל המסר הפירסומי, הופרט והופשט בעבודה באופן מבריק. האלמנט הויזואל "התופס" מפנה את תשומת הלב אל עבודת האמנות שהיא בעצם עבודת מחול בפורמט וידאו המוצבת על קיר ולא מסר פרסומי.

חשוב להזכיר שדנה רוטנברג היא כוריאוגרפית ורקדנית שהעלתה כבר מספר לא מבוטל של עבודות מחול, ביניהן גם רבות שהוצגו במרכז האתני הרב תחומי ענבל.

מצורף קישור לדף שלה באתר עמותת הכוריאוגרפים http://www.choreographers.org.il/282 וקישור על הבמאי והשחקן אורן שקדי http://perrykafri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=230%3Ashkedy-oren&catid=30&Itemid=4&lang=he

הקירות בחדר הזה מדברים יפה- שאפו!

מאת דנה רוטנברג ואורן שקדי צילום: כרמל גוטליב קמחי


הרעמה והשמים בצבע טרי
צלמת: אורית חן צדוק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s